Zamsz – synonim elegancji?

Na czym polega fenomen zamszu? Zamsz przez wielu traktowany jest jako klasyczny materiał pokrywający obuwie. Poza tradycyjną i ekologiczną skórą stanowi on bowiem najpopularniejszy budulec butów – zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

Bez względu na rok i panującą modę botki damskie płaskie pokryte zamszem królują w wynikach sprzedaży sklepów obuwniczych. Nabywcy doceniają ten materiał za jego ponadczasowość oraz wpisywanie się w wygląd niemal każdej stylizacji. Zamsz doskonale komponuje się z jeansem, skórą, czy metalowymi dodatkami. Zazwyczaj wymaga on bardziej starannej pielęgnacji niż skóra, lecz i to nie hamuje nabywców przed zakupem obuwia wykonanego z tego materiału.

Elegancja, czy wręcz przeciwnie?

Okazuje się jednak, że fenomen zamszu polega również na jego postrzeganiu przez kupujących. Dla wielu jest on synonimem elegancji, przez co z chęcią wybierają go jako element uzupełniający stylizacje do pracy, czy na oficjalne przyjęcia. Posiadacze elementów garderoby wykonanych z zamszu zachwycają się również głębią kolorów, która charakterystyczna jest wyłącznie dla tego typu materiału. Bez zamszowych fuksjowych szpilek panie nie wyobrażają sobie stylizacji złożonych ze spodni z ciemnej tkaniny, z kolei klasyczne botki brązowe doskonale wyglądają z jasnymi jeansami.

W ostatnim sezonie szczególnie modne okazały się być długie kozaki wykonane z tego materiału, które sięgały swoim właścicielkom nawet za kolano. Wydaje się więc, że obuwie wykonane przy jego użyciu nigdy nie straci swojego uroku i zainteresowania nabywców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście − 8 =