Zadbaj o potrzeby swojego pupila – coś dla ciała, coś dla ducha

Zadbaj o potrzeby swojego pupila – coś dla ciała, coś dla ducha
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jak głosi dobrze wszystkim znane powiedzenie, pies jest najlepszym przyjacielem człowieka i każdy, kto wyżej wspomnianego posiada, może potwierdzić te słowa. Warto jednak zadać sobie pytanie, czy jako właściciele czworonożnych pupili należycie odwzajemniamy tą przyjaźń i prawidłowo się nimi opiekujemy. W tym artykule powiemy sobie o tym, jak właściwie o nie dbać, aby skorzystały na tym ich umysł oraz ciało.

Zabawa i ruch, jako jedne z podstawowych potrzeb psa

Nikogo nie powinien dziwić fakt, że każdy pies, bez względu na to w jakim wieku, potrzebuje ruchu i zabawy. W związku z tym, konieczne jest wychodzenie z nim na spacery zarówno po to, aby mógł załatwić swoje potrzeby fizjologiczne, jak i spożytkować energię, którą gromadził przez cały dzień podczas naszej nieobecności. Z psem powinno wychodzić się minimum dwa razy dziennie i warto, aby jeden z tych spacerów był naprawdę długi. Kolejną ważną kwestią jest zabawa. Każdy czworonożny pupil lubi spędzać czas ze swoim właścicielem na zabawie. W związku z tym, warto poświęcić chociaż pół godziny w ciągu dnia na to, aby sprawić mu tą przyjemność. Dobrym rozwiązaniem będzie zakupienie odpowiednich zabawek dla psów, takich jak choćby te od Fat Cat. Wyżej wymienione będą służyły psu zarówno wtedy, kiedy nie będzie nas w domu, jak i w trakcie wspólnej zabawy.

Odżywianie psa – to warto wiedzieć

Poruszając temat odżywiania psa, powinniśmy przede wszystkim wiedzieć o tym, że to, czym karmimy naszego pupila, przekłada się na jego zdrowie, a także ogólne samopoczucie i funkcjonowanie w ciągu dnia. W związku z tym warto zadbać o wysokiej jakości karmę zarówno suchą, jak i mokrą, która dostarczy mu witamin i minerałów, tak ważnych w codziennej, dobrze zbilansowanej diecie. Należy pamiętać także o tym, aby karmienie psa odbywało się w miarę możliwości o stałych porach i żeby nie przesadzać także z częstotliwością i wielkością posiłków. Problem otyłości dotyczy również naszych czworonożnych przyjaciół, dlatego miejmy to na względzie. Ponadto, powinniśmy dbać o uzębienie naszego psa.

W tym wypadku możemy pokusić się o dedykowane temu przekąski, zakup pasty do zębów dla czworonoga lub postawienie na gryzaki dostępne między innymi tu https://www.doggo.com.pl/431-petstages. Najlepszym rozwiązaniem będzie połączenie powyższych ze sobą, bo tylko wtedy uda nam się osiągnąć optymalny efekt. Dbajmy także o to, aby w psiej misce znajdowała się zawsze świeża woda, dzięki której będzie on mógł ugasić swoje pragnienie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*