W jakie lampki powinien być wyposażony Twój rower?

W jakie lampki powinien być wyposażony Twój rower?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele rodzajów świateł do roweru, niezależnie od tego, czy dojeżdżasz do pracy, czy jeździsz po prostu dla zabawy. Najważniejszą rzeczą jest upewnienie się, że Twoje światła są legalne i widoczne dla innych.

Oto kilka rodzajów świateł:

Przednie białe światło

To pomaga kierowcom zobaczyć cię z przodu i może być używane jako światło główne, jeśli nie chcesz używać tylnego światła o dużej mocy. Powinno być wystarczająco jasne, aby było widoczne z odległości 90 metrów.

Tylne czerwone światło

Jest to wymagane przez prawo w wielu obszarach i ułatwia kierowcom dostrzeżenie cię, gdy zbliżają się za tobą w nocy lub w porannej mgle. Tylne czerwone światło powinno być również wystarczająco jasne, aby było widoczne z odległości 90 metrów. Migające czerwone światło może pomóc zwrócić uwagę nawet bardziej skutecznie niż nie migające, ponieważ jest bardziej zauważalne, gdy coś porusza się szybko jak rowerzysta.

Światło mijania

To pomaga kierowcom zobaczyć Cię przed sobą w ciągu dnia lub wczesnym wieczorem, kiedy na drodze nie ma jeszcze zbyt wiele światła. Światło mijania powinno być na tyle jasne, aby było widoczne z odległości 60 metrów.

Światło pod siodełkiem

Jest to opcjonalny element bezpieczeństwa, ale wielu rowerzystów uważa, że dzięki niemu są bardziej widoczni, zwłaszcza we wczesnych godzinach porannej mgły, kiedy kierowcy dopiero się budzą i nie są jeszcze w pełni rozbudzeni. Lampka rowerowa pod siodełko może być dość mała i nie musi być bardzo jasna, o ile rzuca trochę światła na powierzchnię drogi, aby kierowcy mogli Cię zobaczyć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*