Odpoczynek w ogrodzie – przykłady mebli, które to umożliwią

Odpoczynek w ogrodzie – przykłady mebli, które to umożliwią
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aby ogród był idealnym miejscem do codziennego relaksu, należy zadbać nie tylko o jego atrakcyjny wygląd, ale i o wygodne meble wypoczynkowe. Jakiego rodzaju meble sprawdzą się w tym celu najlepiej i kiedy warto je wziąć pod uwagę?

Pomysły na oryginalne meble do odpoczynku w ogrodzie

Podstawowym typem mebli umożliwiającym komfortowy wypoczynek w ogrodzie są sofy ogrodowe, fotele oraz różnego rodzaju siedziska ustawiane na tarasie. To właśnie one stanowią bazę wyjściową, do której z czasem można dobierać inne elementy. Należy tu wspomnieć również o leżakach ogrodowych, które nad tradycyjnymi fotelami czy sofami mają tą przewagę, że umożliwiają wyciągnięcie się w pozycji półleżącej lub leżącej oraz wygodniejsze opalanie się na słońcu. Podobną funkcję, z nieco większą opcją komfortu mają także hamaki ogrodowe, zarówno wolnostojące, podwieszane do drzew, jak i mocowane na tarasie. Te posiadają dodatkowo możliwość bujania się, której nie ma leżak czy fotel.

Jeśli mowa o leżakach, to w tym dziale dostępne są przeróżne wariacje kolorystyczne, materiałowe i techniczne. Na klasycznych leżakach aluminiowych będą np. mogły wygodnie odpoczywać nawet osoby cięższe, gdyż sprzęty te wyróżniają się dużą stabilnością i wytrzymałością, a leżaki wykonane z technorattanu czy rattanu świetnie sprawdzą się do leżenia na nich osób wagowo lżejszych. Dużą popularnością cieszą się również leżaki drewniane. Bez względu na typ wybieranego leżaka można do niego dobrać specjalne poduchy pozwalające na bardziej komfortowy wypoczynek, bez wrażenia „wbijania się” np. szczebelków w plecy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*