Nauka języka obcego – grupowo, czy indywidualnie?

Przy wyborze kursu języka obcego często mamy do rozważenia różne opcje nauki. Obecnie wiele szkół językowych oferuje zarówno możliwość uczestniczenia w zajęciach jednoosobowych z lektorem, ale także nauki języka w większej lub mniejszej grupie. Którą metodę wybierzemy, zależy oczywiście od nas samych, warto jednak przed podjęciem decyzji poznać zalety i wady kursów grupowych oraz indywidualnych.

Grupowy kurs językowy

Jest to obecnie najpopularniejsza opcja wśród osób, które chcą się nauczyć obcego języka szybko, na przykład przed wyjazdem za granicę. Jest to spowodowane tym, że opcja nauki w grupie daje największą ekspozycję na język mówiony, bardziej niż na szkolenie umiejętności pisania czy czytania. Wiele osób wychodzi z założenia, że gramatyki danego języka można nauczyć się z książek, a mając podwaliny w postaci umiejętności ustnej komunikacji w obcym języku, można sobie bez problemu poradzić w obcym kraju. Jest to zdecydowanie opcja dla osób, które nie mają problemów z przełamaniem bariery mówienia w obcym języku przy obcych ludziach.

Indywidualny kurs językowy

Jeśli decydujemy się na ten rodzaj kursu warto wiedzieć, że z uwagi na to, że lektor będzie poświęcał swój czas tylko nam, jest to opcja mniej korzystna finansowo niż kursy grupowe. Ogromnym plusem jest jednak przerabianie materiału we własnym tempie, możliwość dopasowania częstotliwości zajęć według naszych potrzeb oraz fakt, że w przypadku pytań i problemów mamy lektora do pełnej dyspozycji.

Niezależnie od tego, jaką opcję wybierzesz, skorzystaj z oferty http://www.englishbestway.pl/, aby mieć gwarancję skutecznej nauki języka obcego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 3 =