Na co zwrócić uwagę podczas wyboru auta dostawczego?

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru auta dostawczego?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór samochodu dostawczego jest sporym wyzwaniem. Szczególnie trudną sprawą jest wybór pierwszego pojazdu. Jeśli nie mamy doświadczenia w tym temacie, nie wiemy na co zwrócić uwagę ani czym się kierować. O ile zasady dotyczące stanu technicznego są praktycznie identyczne jak przy wyborze samochodu osobowego, o tyle parametry użytkowe różnią się już diametralnie. 

Nowy czy używany?

Jeśli nie prowadzimy firmy zajmującej się wyłącznie transportem, zazwyczaj nie warto kupować pojazd nowy. Zakup samochodu używanego dla przedsiębiorstwa warto jednak dokonać od doświadczonego pośrednika, szczególnie jeśli nie mamy doświadczenia. Samochód używany od prywatnego właściciela lub drobnego handlarza może mieć przeróżne, mniejsze lub większe, zatuszowane wady. Nie warto kupować też samochodu kilkunastoletniego, zazwyczaj nie zapewni on oczekiwanej niezawodności. Przejrzenie ofert na stronach takich jak https://www.getruck.eu/samochody-dostawcze pozwala zdobyć wstępny ogląd na ceny i rodzaje dostępnych opcji.

Najważniejsze cechy „dostawczaka”

Poszukiwania takiego samochodu musimy zacząć od określenia naszych potrzeb. W zależności od tego, jak często, jak dużo i jakiego rodzaju towaru potrzebujemy przewieźć, będziemy wybierać różne rozwiązania. Ważną kwestią są też odległości, na jakich będzie przebiegał transport. W zależności od rozmiarów i ilości przewożonego towaru możemy wyróżnić samochody dostawcze małe, średnie poniżej 3,5t, duże wyposażone w windę towarową oraz ciągniki siodłowe, pozwalające przewieźć jednorazowo naczepę ważącą nawet kilkanaście ton. Jeśli przewozimy towar lekki lub dostarczamy pojedyncze produkty bezpośrednio do odbiorców, prawdopodobnie nie potrzebujemy pojazdów większych. Jeśli przewozimy całe palety, zdecydowanie powinniśmy wybrać samochód wyposażony w windę. Miejmy też na względzie to, kto ten samochód będzie prowadził. Zatrudnienie kierowcy zawodowego z prawem jazdy kategorii C może wygenerować spore koszty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*