Miejsca we Włoszech, w które warto pojechać na narty

Miejsca we Włoszech, w które warto pojechać na narty
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z najlepszych sposobów na aktywny wypoczynek zimą czy na niezapomnianego Sylwestra jest wyjazd na narty w góry. W Europie najchętniej odwiedzane są w tym celu Alpy, które ze względu na piękne krajobrazy i efektowne stoki zapewniają maksimum zadowolenia. Te najwyższe góry europejskie oferują łagodne stoki dla początkujących i wymagające, strome dla tych, którzy niejeden sezon na nartach przeżyli. A gdzie na narty w Alpy? Możliwości jest kilka, ponieważ ten łańcuch górski ciągnie się przez kilka krajów, między innymi Austrię, Szwajcarię, Francję czy Włochy. Trudno wskazać wśród nich najlepsze rozwiązanie, choć niewątpliwie Alpy włoskie zasługują na szczególną uwagę.

Montecampione – raj dla narciarzy

Wśród górskich krajobrazów północnych Włoszech leży ośrodek narciarski Montecampione. Miejsce to jest niezwykle atrakcyjne dla wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu na ośnieżonych szlakach. Ośrodek oferuje 20 tras o łącznej długości 65 km, obsługiwanych przez 10 wyciągów. Rezultat? Ogromna mnogość i zróżnicowanie pod względem poziomu trudności stoków narciarskich. Dużym atutem Montecampione jest też lokalizacja: bliskość do lotniska oraz takich miast jak Bergamo czy Mediolan. Sprawdź przykładową ofertę: “Montecampione narty”.

Gdyby chcieć porównać Montecampione z innym ośrodkiem czy miejscowością na terenie Alp, można by wskazać Chamrousse – niewielką francuską miejscowość, oferującą miłośnikom nart bogactwo stoków i tras. Zarówno tu, jak i we włoskich Alpach każdy aktywny urlop czy święta staną się niezapomnianą, bogatą w miłe doznania estetyczne przygodą.

Naszym zdaniem idealne miejsce na narty to wyjazd do Chamrousse.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*