Kształt oprawek do okularów

Kiedyś niektórzy uważali je za powód do wstydu – obecnie jest to najmodniejszy dodatek sezonu. Okulary chcą nosić nawet te osoby, które nie mają wady. Nie ma się co dziwić. Twarz wygląda wtedy ciekawiej, a już na pewno poważniej. Wszyscy, którzy chcą lub są zmuszeni do okularów korekcyjnych, mają świadomość, jak ważne jest dobranie odpowiednich oprawek. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że istotnym ograniczeniem jest tu kształt twarzy. Przed finalnymi zakupami warto też zorientować się w asortymencie.

Na stronie https://www.opticdesign.pl/16-okulary-korekcyjne można obejrzeć najciekawsze propozycje oprawek od projektantów. Pozostaje pytanie, które będą najodpowiedniejsze? Poniżej kilka wskazówek dla osób poszukujących odpowiedzi.

Nowy wizerunek krok po kroku

Istnieje kilka standardowych kształtów twarzy. Można tu wymienić formę owalną, okrągłą, trójkątną oraz kwadratową. W zależności od zewnętrznego wyglądu optyk powinien doradzić najtrafniejsze oprawki. Czasem jednak nie ma okazji udać się osobiście do salonu, dlatego weryfikacja kształtu twarzy może też odbyć się w zaciszu domowym. Wystarczy lustro i oznaczenie punktów odbicia: czoła, brody i kości policzkowych. Połączenie ich zobrazuje finalny kształt. Modne oprawki korekcyjne można dobrać bez względu na prezencję. Twarz okrągłą powinno się optycznie wyszczuplić i wydłużyć. Tu idealnie sprawdzą się oprawki kwadratowe. Trójkątna twarz będzie wyglądać idealnie z owalnym bądź okrągłym kształtem szkieł. Kwadratowa twarz ma dość ostre rysy, które opłaci się złagodzić jasnym kolorem okularów. Owal jest równy i symetryczny, dlatego każde oprawki będą w tym przypadku wyglądać świetnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 + 12 =