Koloryzacja włosów – lepiej w domu czy u fryzjera?

Koloryzacja włosów – lepiej w domu czy u fryzjera?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele kobiet nie jest w stanie wyobrazić sobie życia bez farbowania włosów. Wynika to z faktu, że ich koloryzacja jest zdecydowanie najprostszym sposobem na zmianę wyglądu. Zabieg ten można wykonać zarówno w salonie, jak i w domowym zaciszu. Ta pierwsza opcja jest jednak znacznie bezpieczniejszym wyborem – w zakładzie znajduje się bowiem zarówno profesjonalny sprzęt fryzjerski (lokówki, suszarki, prostownice, pędzle itp.), jak i zestaw specjalistycznych preparatów pielęgnacyjnych.  

Czasami nie warto ryzykować

Koloryzowanie włosów w domu za pomocą preparatów dostępnych w drogeriach jest dosyć proste, ale obarczone pewnym ryzykiem. Musimy bowiem pamiętać o tym, że nie zawsze uda nam się uzyskać pożądany kolor, gdyż samodzielnie bardzo trudno jest go dopasować. Poza tym farby i inne kosmetyki stosowane w salonach fryzjerskich bazują w większości na formułach zaawansowanych technologicznie, w związku z czym dają znacznie lepszy efekt. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że zawodowe fryzjerki potrafią tworzyć na włosach różnorodne kombinacje kolorystyczne, co w zasadzie nie jest możliwe do osiągnięcia przez amatora, zwłaszcza w warunkach domowych. Inne korzyści wynikające z wizyty w zakładzie to:

– ograniczenie do minimum ryzyka przykrych niespodzianek w postaci zniszczenia włosów czy ich nadmiernego przesuszenia

– znacznie bardziej długotrwały efekt 

– większa precyzja – farba jest równomiernie rozprowadzona

– możliwość pozyskania cennych wskazówek dotyczących pielęgnacji

Niezależnie od miejsca wykonania zabiegu, konieczne jest mycie głowy specjalnym szamponem do włosów farbowanych i stosowanie dobrej jakości masek oraz odżywek. W ten sposób dłużej zachowamy kolor i dodatkowo zasilimy przesuszone pasma substancjami nawilżającymi i regenerującymi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*