Kiedy warto wykonać czyszczenie wtryskiwaczy w dieslu?

Kiedy warto wykonać czyszczenie wtryskiwaczy w dieslu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mechanizm wtryskowy pełni w silniku bardzo ważną rolę. To dzięki niemu paliwo dostarczane wcześniej przez przewody z baku samochodu umieszczone zostaje w komorze cylindra. Wskutek tego procesu dochodzi do zapłonu, wypchnięcia tłoku, a tym samym wprawienia pojazdu w ruch. Wszelkie awarie mechanizmu wtryskowego są natychmiast odczuwalne. Pogarszają jakość pracy silnika lub wręcz powodują wstrzymanie jego pracy. 

Objawy awarii 

Kiedy można poznać że z układem wtryskowym dzieje się coś niedobrego? Przede wszystkim wtedy, kiedy samochód traci z niewiadomych powodów moc, mimo że poziom paliwa w baku jest na odpowiednim poziomie. Problemy tego rodzaju sygnalizuje w większości modeli żółta lampka alarmowa na desce rozdzielczej. Awarię wtryskiwaczy może też zwiastować nadmierna ilość dymu wydobywającego się z rury wydechowej.   

Działania zapobiegawcze lub reakcja po fakcie

Wszystkie te nieprawidłowości są zazwyczaj wywołane przez zatkanie się mechanizmu wtryskowego. Może on podawać wtedy za mało paliwa. Nieprawidłowe dymienie w samochodach diesla zapycha ponadto systemy oczyszczania spalin, co może wywołać konieczność kolejnej naprawy. System wtrysków należy poddać czyszczeniu zawsze wtedy, kiedy wystąpią opisane wyżej, niepożądane objawy. Warto również pomyśleć o zapobieganiu takim awariom poprzez regularne serwisowanie auta po przejechaniu nie więcej niż 300 tysięcy kilometrów. Jest wiele warsztatów, w których wykonać można taką usługę, warto jednak w szczególności polecić ofertę, którą znaleźć można pod adresem https://dieselserwis-poznan.pl/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*