Jaki biustonosz powinna wybrać karmiąca kobieta?

Odpowiedni biustonosz do karmienia jest kluczem do utrzymania ładnych i zdrowych piersi.

Zainwestujmy w biustonosze do spania

Po kilku dniach od porodu, piersi mogą nabrzmieć, a mleko może wyciekać (szczególnie w nocy). Dlatego będziemy chciały mieć biustonosz, który ładnie wesprze nasze piersi. Musimy zaopatrzyć się w przynajmniej kilka elastycznych, wygodnych staników do spania. Takie dobre biustonosze będziemy mogły również nosić śmiało w ciągu dnia. Nie mają bowiem fiszek, nie wywierają żadnego niepotrzebnego nacisku. Dodatkowo są wykonane z miękkich, oddychających włókien, które łatwo rozciągają się na piersiach. Miękki biustonosz jest bardzo dobrą opcją po porodzie.

Skorzystajmy z pomocy brafitterki

Jeśli potrzebujemy więcej wsparcia lub zgrabniejszego dopasowania, skorzystajmy z pomocy brafitterki w dobrym salonie bielizny. Możemy się udać do dobrego salonu jeszcze przed porodem. Wybierzmy się po biustonosze, gdy będziemy mniej więcej w 36 tygodniu ciąży. Wtedy nasze piersi będą miały przybliżony rozmiar do tego, sześć-osiem tygodni po porodzie. Możemy też nosić miękkie biustonosze przez pierwsze dwa miesiące po porodzie, dlatego nie kupujmy zbyt dużych staników.

Nasze piersi nie powinny wypływać z miseczek, dlatego, jeżeli tak się dzieje, kupmy stanik o większych miseczkach. Zdecydujmy się na taki biustonosz, który będzie wygodnie dopasowany, jeżeli zapniemy go na ostatniej haftce. Ale upewnijmy się, że nie jest zbyt ciasny i nie zostawia na ciele czerwonych śladów. Nośmy biustonosz przez 5 minut w sklepie, dopiero wtedy, jeśli będziemy czuć się komfortowo, możemy go kupić.

Artykuł napisany we współpracy z sklepem internetowym Smykoland – artykuły dla dziecka i matki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × pięć =