Jak zabezpieczyć kable i przewody?

Jak zabezpieczyć kable i przewody?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Instalacje elektryczne i inne, które opierają się na prowadzeniu kabli i przewodów w różnych miejscach i środowiskach, powinny być odpowiednio zabezpieczone. W innym przypadku przewodniki mogą zostać uszkodzone, czasami dzieje się to w trudno dostępnych miejscach (np. pod ziemią), co oznacza długą awarię i np. brak prądu, albo dostępu do szybkiego internetu czy sieci komputerowej.

Elementy zabezpieczające

W miejscu, gdzie kable są prowadzone, należy stosować różne rozwiązania, które zapewnią im bezpieczeństwo. Na przykład w sytuacji prowadzenia ich na tynku, koniecznie trzeba przymocować przewody do ścian, tak aby nie odpadały i nie zwisały swobodnie. W tym celu można zastosować chociażby nity plastikowe, takie jak możemy znaleźć tutaj: https://www.bhjanecki.pl/nity-plastikowe-c-70.html. Dzięki nim przewody zawsze będzie można odczepić w przyszłości, gdyby trzeba było instalację przebudować bądź rozwinąć.

Trudne miejsca

W każdej instalacji znajdują się takie punkty, gdzie przeprowadzanie kabli bywa utrudnione. Może to być na przykład tam, gdzie przewody leżące pod ziemią wchodzą do wnętrza budynku. Ponieważ wszystko pracuje i nieco przemieszcza się względem siebie, może tam dojść do poważnych uszkodzeń. Zabezpieczyć instalację można stosując na przykład przepusty typu HV. Dzięki temu kable będą miały możliwość swobodnego ruchu i nie dojdzie do ich naciągnięcia, uszkodzeń izolacji, bądź nawet przerwania. Instalacja przepustu nie zabiera dużo czasu, a daje nam pewność, że przewody będą zabezpieczone.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*