Ile kosztuje i co obejmuje ubezpieczenie mieszkania?

Ile kosztuje i co obejmuje ubezpieczenie mieszkania?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Biorąc pod uwagę wartość mieszkań, okazuje się, iż koszt jego ubezpieczenia jest relatywnie niski w stosunku do innych usług ubezpieczeniowych dostępnych w naszym kraju. Jednak na to ile ostatecznie zapłacimy wpływ ma wiele czynników i tak wysokość miesięcznej składki wynosić może zarówno 20 jak i 100 zł. 

Ubezpieczenie mieszkania – co dostajemy w zamian? 

Najbardziej powszechną formą ochrony, zawartą praktycznie w każdym ubezpieczeniu tego typu jest ochrona od zdarzeń losowych takich jak pożar czy zalanie. Ubezpieczenie takie oferuje ochronę finansową w przypadku zniszczę ścian oraz innych elementów stałych nieruchomości, do których należą między innymi armatura sanitarna, panele podłogowe czy zabudowany sprzęt AGD. Jednak na tym zakres ubezpieczenie mieszkaniowe zwykle się nie kończy. Wiele polis oferuje tak zwany zakres rozszerzony, który pozwala rozszerzyć ofertę również na ruchome elementy wyposażenia takie jak meble czy ubrania, ochrona na wypadek kradzieży oraz OC w życiu prywatnym.

Średnie ceny ubezpieczeń mieszkaniowych 

Niezwykle ciężko oszacować jest dokładny koszt ubezpieczenia gdyż dla każdego przypadku będzie on rozpatrywany indywidualnie. Można przyjąć jednak w pewnym uproszczeniu, że ubezpieczenie mieszkania o powierzchni 60m w dużym mieście kosztować nas będzie około 40 zł miesięcznie a podobne mieszkanie, ale o wielkości 100 m to koszt rzędu 60/70 zł za każdy miesiąc. Na szczęście, dzięki zastosowaniu kalkulatorów takich jak dostępny na stronie https://wygodnie.pl/ubezpieczenie-mieszkania/kalkulator, w łatwy i szybki sposób możemy oszacować ten koszt dla konkretnego przypadku porównując przy okazji ofertę wielu ubezpieczycieli.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*