Gazowy czy elektryczny – wybór profesjonalnego grilla

Gazowy czy elektryczny – wybór profesjonalnego grilla
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób nie wyobraża sobie imprez w ogrodzie bez pysznych dań przygotowanych na grillu. Do niedawna największą popularnością cieszyły się urządzenia węglowe, które nadają potrawom atrakcyjny, dymny posmak, ale jednocześnie są stosunkowo trudne w obsłudze oraz czyszczeniu. Z tego względu coraz więcej miłośników grillowania sięga po modele gazowe lub elektryczne. Godny polecenia jest np. nowoczesny i niezwykle wytrzymały grill gazowy marki Weber, dostępny na https://www.grillmajster.pl/GRILLE-GAZOWE-WEBER-c4.

Wiele zależy od naszych oczekiwań oraz potrzeb

Grill gazowy jest idealnym rozwiązaniem przede wszystkim dla osób, które pragną przyrządzać różnorodne dania bez konieczności stosowania brykietu czy węgla. Taki sprzęt jest bowiem zasilany butlą gazową. Aby go uruchomić, wystarczy przekręcić pokrętło palnika, a następnie delikatnie przycisnąć guzik tzw. iskrownika. Ogromną zaletą omawianego urządzenia jest nie tylko obsługa ograniczona do niezbędnego minimum, ale również możliwość szybkiego przygotowywania wszelkich potraw w konkretnej temperaturze, co dodatkowo wpływa na ich finalny smak. Dodajmy, że mamy tutaj do czynienia z całkowitym brakiem dymu zwierającego szkodliwe substancje smoliste, więc pośrednio przyczyniamy się do ochrony środowiska naturalnego.

Natomiast grill elektryczny posiada te same atuty co gazowy (oprócz sposobu zasilania), ale jest od niego dużo tańszy i zazwyczaj lżejszy. Idealnie sprawdzi się zwłaszcza w sytuacji, gdy mieszkamy w mieście i chcemy korzystać ze sprzętu na balkonie czy nawet w salonie. Od kilku lat największym powodzeniem cieszą się grille elektryczne Weber, ponieważ są wyjątkowo wydajne i doskonale wykonane. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*