Czym mogą być spowodowane zaburzenia erekcji?

Czym mogą być spowodowane zaburzenia erekcji?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pojawienie się zaburzeń erekcji powoduje dyskomfort oraz budzi niepokój. Przyczyny tego problemu mogą być rozmaite: od błahych po poważne. Nigdy jednak nie należy go bagatelizować, ponieważ przewlekłe kłopoty ze wzwodem mają zły wpływ na zdrowie, życie seksualne i relacje. Jakie czynniki mogą wywoływać problem z uzyskaniem i utrzymaniem erekcji?

Zła dieta, czynniki psychologiczne, problemy z sercem

Jedną z przyczyn zaburzenia są blokady psychiczne wynikające z presji, niskiego poczucia własnej wartości i lęku przed niepowodzeniem. Problem pogłębia stresujący tryb życia, a także nałogi: palenie papierosów i dużej ilości alkoholu. Ryzyko kłopotów ze wzwodem zwiększa dieta obfitująca w czerwone mięso, a uboga w warzywa i owoce. Inna przyczyna to przyjmowanie niektórych leków: zwłaszcza przeciwdepresyjnych, beta-blokerów i moczopędnych. Jednym z najbardziej niebezpiecznych czynników są choroby układu krwionośnego, miażdżyca i zły poziom cholesterolu. Kolejna przyczyna to zbyt niski poziom testosteronu, a zbyt wysoki prolaktyny.

Najważniejsze sposoby leczenia zaburzeń erekcji

Zaburzenia erekcji powinny być jak najszybciej diagnozowane i leczone. Jeśli ich przyczyną jest otyłość, cukrzyca lub choroby układu krwionośnego, ważna jest terapia tych schorzeń. Równolegle warto skorzystać z innych możliwości, jakie daje medycyna. Bardzo skutecznym rozwiązaniem jest leczenie metodą LSWT, czyli za pomocą fali uderzeniowej. Aktywuje ona fizjologiczne procesy naprawcze, poprawia przepływ krwi i leczy przyczyny problemu, nie zaś tylko jego objawy. Jest polecana pacjentom z problemami naczyniowymi, nadwagą, a także palaczom. Metoda LSWT jest bezinwazyjna i bezbolesna. Równolegle warto zmienić tryb życia, zwiększając ilość warzyw diecie, dbając o wysiłek fizyczny i ograniczając używki. Więcej na jej temat można przeczytać na https://centrum-kore.pl/leczenie-zaburzen-erekcji-wzwodu-poznan/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*