Czy wypożyczenie samochodu na lotnisko się opłaca?

Bardzo dużo osób korzysta z transportu samolotem. Jednak, aby dostać się z lotniska do miejsca docelowego nie rzadko trzeba wynająć samochód. Czasem jest to też po prostu najwygodniejsze rozwiązanie, zwłaszcza gdy podróżuje się z dziećmi czy dużą grupą znajomych. Zwykle jednak wynajem samochodów na lotniskach jest omawiany w kontekście wysokich cen, ale tak naprawdę żeby wynająć samochód w dobrej cenie czy to przez Internet czy na samym lotnisku w punkcie obsługi danej wypożyczalni trzeba to zrobić z wyprzedzeniem.

Wady wypożyczania samochodów na lotniskach

Jeśli chcemy wynająć samochód z Warszawy na lotnisko dla przykładu, na ostatnią chwilę może się okazać, że będzie to bardzo drogie. Ale tak samo jest np. z biletami lotniczymi. Im bliżej daty wylotu, tym wyższe ceny oferują linie lotnicze. Nic więc dziwnego, że i wypożyczalnie samochodów tak działają. Poza tym wypożyczając auto po przylocie może się okazać, że mniejsze i tańsze samochody są już wypożyczone, a nam zostaje tylko droższe auto w klasie biznes. Kompaktowe samochody są wypożyczane najczęściej głównie ze względu na niskie ceny, więc ich oferty bardzo szybko znikają z wypożyczalni. Może się też zdarzyć, że przy zarezerwowaniu wcześniej auta w dniu jego odbioru okaże się, że tego modelu już nie ma i dostaniemy lepsze, ale często większe auto. Nie każdemu taka zamiana się spodoba.

Z wyprzedzeniem jest najtaniej

Przeglądając oferty z wyprzedzeniem można znaleźć wiele modeli samochodów, w różnych cenach (sprawdź przykładową ofertę: wynajem samochodu w Warszawie). Ponadto można na spokojnie zapoznać się z warunkami umowy, z opłatami dodatkowymi czy choćby wybrać z kilku firm, tę jedną, w której odbierzemy na lotnisku samochód. Czasami za odbiór auta na lotnisku trzeba dodatkowo dopłacić. Warto więc sprawdzić czy pojawia się ta opłata lub czy jest wliczona w cenę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 4 =