Czy warto inwestować w nieruchomości? (w jakie?)

Nieruchomości to jedna z najatrakcyjniejszych branż do inwestycji. Duże zyski i bezpieczeństwo przyciągają stale nowych inwestorów. Zależnie od rynku istnieje też mniej lub bardziej dochodowe sektory. W jakie nieruchomości warto inwestować ? Poniżej przedstawiamy listę opcji, które są najbardziej opłacalne w Polsce.

Nieruchomości pod wynajem Są najbardziej powszechną opcją inwestycji. Za stosunkowo niewielkie pieniądze — kilkadziesiąt, sto lub dwieście tysięcy złotych można kupić mieszkanie lub apartament, które będą materialną lokatą i miesięcznie same będą się spłacać. Przeważnie zwrot inwestycji trwa od 5 do 10 lat. Rynek oferuje ogromna liczba możliwości w różnych wielkościach, miastach i lokalizacjach. Takie rozwiązanie może być ukierunkowane np. na wynajem rodzinom w bardziej prestiżowych lokalizacjach lub wynajem studentom przy uczelniach.

Nieruchomości przeznaczone pod remont będą zdecydowanie najbardziej opłacalnym sposobem inwestycji, ale wymagają też najwięcej pracy. Mieszkania w kiepskim stanie są bardzo tanie. Jeśli przeprowadzimy szybko remont -trzymając się kosztorysu, po kilku miesiącach można sprzedać taką nieruchomość za dwa — trzy razy więcej.

Nieruchomości komercyjne to sektor, gdzie trzeba dysponować znacznie większą gotówką. Inwestując w nieruchomości użyteczności publicznej, można też odpowiednio więcej zarobić. Wynajem takich lokali miesięcznie to koszt rzędu kilkunastu — kilkudziesięciu tysięcy. Jeśli ustalimy odpowiednią strategię inwestycji, można w ciągu kilku lat spłacić nieruchomość i zacząć zarabiać duże sumy.

W Polsce istnieje dogodny rynek nieruchomości, na którym można inwestować. Takie rozwiązanie to małe ryzyko i potencjalnie duże zyski. Najmniej opłacalne w Polsce są inwestycje w nieruchomości luksusowe, szybki handel (ze względu na podatki od kupna/sprzedaży) czy nieruchomości na wsiach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × 1 =