Aranżacja pokoju dziecka. Jak stworzyć spójną koncepcję?

Pokój dziecięcy bardzo często traktujemy z przymrużeniem oka, a szkoda, bo również dziecku możemy zaserwować piękne wnętrze, którego spójny wygląd w żaden sposób nie wpłynie na kolorowy, przyjazny klimat. Wszystko zależy bowiem od tego, w jaki sposób dobierzemy dodatki – te mogą być równie barwne i pełne życia, co samo dziecko, ale wciąż dobrze komponować się z ogólnym stylem pokoju. Aby to zrobić, należy zdecydować się na określoną myśl przewodnią, najlepiej zgodną ze współczesnymi standardami wystroju mieszkań.

Co dzisiaj jest w modzie?

Ostatnio furorę w Polsce robi styl skandynawski. Chociaż na pierwszy rzut oka może on wydawać się bardzo chłodny i nie współgrający w tym, co tradycyjnie kojarzy się z pokojem dziecięcym, to wbrew pozorom bardzo dobrze się sprawdza. Jasne kolory w różnych odcieniach bieli i beżu są bowiem bardzo plastyczne, w rozumieniu takim, że dobrze łączą się z odważnymi dodatkami, nawet w bardzo pstrokatych, wręcz neonowych barwach. Do tego typu wnętrza równie dobrze wkomponują się łóżka tapicerowane, wygodne i pięknie wyglądające.

Pokój dziecięcy to również praktyczne wyposażenie. Dobrze, żeby meble miały dodatkowe funkcje, np. szuflady, w których można schować zabawki, albo ponoszony blat w przypadku biurka. Pozwoli to zmieścić na małej przestrzeni dużo możliwości, tak potrzebnych dorastającemu człowiekowi. W poszukiwaniu inspiracji odnośnie mebli do pokoju dziecięcego, warto wejść na stronę https://mebleikar.pl/pl/c/Pokoj-Dzieciecy-i-Mlodziezowy/239.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sześć − 5 =