Kiedy oddać auto do skupu, a kiedy na złom?

Kiedy oddać auto do skupu, a kiedy na złom?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie nastały czasy przeróżnych norm i przepisów ograniczających swobodę kierowców nie tylko pod względem prędkości, z jaką mogą się poruszać po drogach publicznych, ale też wymogów technicznych i norm emisji spalin, jakie powinno spełniać ich auto. Jeżeli dany pojazd jest bardzo stary, często nie opłaca się go naprawiać, by spełnić te normy i przepisy i wtedy wielu kierowców decyduje się go oddać go do kasacji, czyli na złom. Okazuje się bowiem, że jest jeszcze jedna alternatywa zwana dalej skupem samochodów używanych. Zatem kiedy oddać samochód na złom, a kiedy skorzystać z oferty skupu aut używanych?

Złomowanie czy skup samochodów?

Tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, by nawet całkowicie nowe auto oddać na złom (choć ma to bardzo niewielki sens), zatem już na wstępie odpowiadamy- decyzja należy do właściciela samochodu!

Oczywiście nikt o zdrowych zmysłach nie oddaje nowego samochodu na złom i tu pojawia się pierwsza logiczna wskazówka na to, kiedy posłużyć się jednym, a kiedy drugim rozwiązaniem. Chodzi bowiem o to, że auta oddawane do kasacji, czyli do zakładu działającego pod szyldem złomowanie samochodów, to pojazdy nienadające się już do naprawy ani tym bardziej do poruszania się po drogach publicznych. Często są to skorodowane wraki pojazdów lub powypadkowe niemożliwe do wyklepania nawet przez polskiego blacharza zlepki pogiętej, rozbitej blachy. I właśnie – najczęściej – takie pojazdy trafiają do zakładu złomującego samochody…

Skup samochodów – co to takiego?

Skup aut działa troszeczkę inaczej niż zakład zajmujący się złomowaniem aut. Chodzi bowiem o to, że do takiego zakładu oddaje się pojazd w momencie, kiedy nie chcemy szukać nabywcy na nasze, często dość wiekowe, używane autko. Skup samochodów przejmie od nas pojazd na zasadzie zwyczajnej umowy kupno-sprzedaż i dalej zrobi z nim, co uzna za stosowne. Zwykle taki samochód poddawany jest prostym zabiegom regeneracyjnym, drobnym naprawom i odsprzedawany jest z niewielkim zyskiem lub wyrejestrowany i sprzedawany na części. Nie powinno nas to jednak interesować, gdyż w ten sposób pozbywamy się samochodu szybko, zwykle w dobrej cenie i całkowicie legalnie!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*